Mokytoja A.Volkovienė: „Man labai svarbu šilti vaikų žvilgsniai” - Apvalaus Kvadrato Mokykla

Mokytoja A.Volkovienė: „Man labai svarbu šilti vaikų žvilgsniai”

,,Mano mokiniai yra kūrybingi, žingeidūs ir smalsūs. Siekiu, kad jie ne tik daug žinotų, būtų sumanūs, bet ir gerbtų aplinkinius bei gerai jaustųsi savo klasės bendruomenėje” – sako Apvalaus kvadrato mokyklos pradinių klasių mokytoja Audronė Volkovienė.

Svarbu pagarba aplinkiniams

Pradedame artimesnę pažintį su mūsų mokyklos mokytojais. Pirmoji ciklo herojė – mokytoja Audronė, šiais metais palydėsianti savo vaikus į pirmąją klasę. Svarbus etapas prasideda tiek vaikams, tiek mokytojai, o nereta šeima patiria stresą stengdamasi tinkamai pasiruošti, padrąsinti savo vaiką, žengiantį į daugiau brandos, susikaupimo reikalaujančią aplinką. Pasak Audronės, ruošiant pirmoką, svarbu keletas dalykų. Pirmiausia, išmokyti vaiką pagarbos tiek savo bendraamžiams, tiek mokytojams. 

,,Taip pat vaikai turi spalvinti, karpyti, klijuoti, lipdyti, konstruoti – taip vystosi jų smulkioji motorika, kils mažiau bėdų mokantis rašyti. Labai svarbu skaityti namuose kartu su vaiku, sekti pasakas, šeimoje rengti knygų skaitymo vakarus, kai skaito vis kitas šeimos narys. Per juos galima aptarti knygas ar knygų veikėjus. Diskutuojant plečiasi vaikų žodynas, gerėja kalbėjimo, pasakojimo įgūdžiai”, – teigia A.Volkovienė.

Poilsiui renkasi rankdarbius

Šią mokytoją galima drąsiai vadinti mokytoja su pašaukimu. Ji prisimena, kad mokytoja svajojo būti nuo pirmos klasės ir būtent pradinių klasių.

,,Su kiemo draugais mėgau žaisti ,,Mokyklą”. Susigalvodavome įvairių matematinių užduočių, rašydavom diktantus, deklamuodavome eilėraščius. Baigus vidurinę mokyklą teko rinktis. Norėjau būti ir pradinių klasių, ir technologijų (anksčiau darbų) mokytoja. Mat mėgau megzti, nerti, pinti. Mane visada domino rankdarbiai. Bet įstojau ir baigiau pradinių klasių mokytojos specialybę. Man yra labai svarbūs šilti mokinių žvilgsniai, nuoširdūs pokalbiai, šypsenos, apsikabinimai. Mano mokiniai yra kūrybingi, žingeidūs ir smalsūs”, – džiaugėsi mokytoja. 

Vienu didžiausių iššūkių savo darbe Audronė laiko skirtingus mokinių gabumus ir poreikius, prie kurių tenka prisitaikyti. Poilsiui po intensyvaus darbo renkasi rankdarbius: mezgimą, pynimą, kitas technikas. 

,,Atsipalaiduoju dainuodama, todėl jau daug metų lankau moterų chorą. Vasarą patinka aktyvus poilsis,  žygiai pėsčiomis, važinėjimas dviračiu, o žiemą mielai nusileidžiu slidėmis nuo kalno”, – pasakoja mokytoja.